Globálny Xiaomi Pad 6 v predaji: Máme parádne kupóny
Planéta zliav

Teraz padá na rekordných 227 €! Globálny Xiaomi Pad 6 v EÚ sklade, kupónové ceny aj pre originálne príslušenstvo

Odoberať
Upozorniť na
guest

9 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Tomáš Doležel

Jen pro info. Aliexpress neřeší a neplatí CLO, které se účtuje pro zásilky nad 150 EUR. Celnice dražší zásilky většinou pustí protože Aliexpress deklaruje nižší cenu zboží než 150 EUR (což je podvod vůči státu). V poslední době mě celnice zadržela 2 zásilky. Obě nad 150 EUR. U obou od prodejce na celnici deklarována nižší cena než 150 EUR. U první prodejní/deklarovaná (155/ 148 EUR). Aby prošlo, tak prodejce rozdělil do dvou zásilek. Důsledek pro mě. Vhledem k tomu, že Aliexpress nedeklaroval IOSS (ze kterého si celnice přečte, že byla DPH zaplacena a z jaké částky), tak po mě celnice požaduje. 2x 350 za celní řízení (rozdělení do dvou zásilek), 2x poštovné z celnice (dobírka), zaplacení DPH z celé částky (chybí IOSS), zaplacení CLA. Celkem to dělá cca 80 EUR u objednávky za 155 EUR. Druhá zásilka prodejní/deklarovaná cena (516/ 25 EUR). Úplně stejný důsledek.
Za mě tedy začala celnice řešit znovu zásilky kvůli falešným údajům ohledně cla.

Redakcia

Nezačala, takto to funguje od roku 2021. Ali vyberá DPH do sumy tovaru 150 €, to je správne.

Martin

Osobitná úprava dane IOSS – hodnota tovaru nepresahujúca 150 eur
https://podpora.financnasprava.sk/928586-Koho-sa-t%C3%BDka-osobitn%C3%A1-%C3%BAprava-dane-IOSS

Naposledy upravil 3 mesiace pred Martin
Tomáš Doležel

Navazuji na předchozí příspěvek… Jestliže Vám přišla z Číny zásilka nad 150 EUR a nebylo po Vás považováno celnicí CLO, tak Aliexpress deklaroval falešné informace celnici ohledně cla. Aby toto nebylo celnicí z dokladů zjistitelné, tak do deklarace Aliexpress neuvádí IOSS. Důsledek pro Vás je, že Celnice bude chtít zaplatit nejen CLO, ale i znovu DPH z prodejní částky (ve které již DPH je).

Redakcia

To, že ste na Aliexpress zaplatili DPH, viete veľmi jednoducho vydokladovať. Priamo v objednávke je zobrazená položka VAT, poprípade si stačí stiahnuť faktúru z objednávky, tam je to tiež uvedené. Na faktúre je uvedené aj ich VAT number pod ktorým sú registrovaní v Európe pre platbu DPH.

Smith

Možno také malé upozornenie. Verzia 8GB/128GB by nemala vôbec existovať a predajca “mi_fans_store” má zrejme chybu v popise a obrázkoch. Na výber sú iba 6GB/128GB alebo 8GB/256GB.

Redakcia

Prečo by nemala existovať? 🙂 Normálne existuje. Stačí si pozrieť ofic. global stránku Xiaomi https://www.mi.com/global/product/xiaomi-pad-6/specs

Smith

Hmm. Zaujímavé. Keď som porovnával ceny, tak som prešiel rýchlo slovenských predajcov a následne Aliexpres. Nikde som nenatrafil na 8+128 :D. Až teraz pozeram, ze napr. TradingShenzhen má (mal) v ponuke. Pokojne môžete zmazať komentár :).

Redakcia

TSZ má len čínske verzie, my máme v článku global. A global sa robí aj v 8+128 GB, zrejme je určená len pre vybrané trhy, ale Číňania to predávajú do celej EU.