O nás - Xiaomi Planet

Náš príbeh

Naša púť začala vo februári roka 2019, kedy sme spustili prvý web s názvom Xiaomi Planet. Ako obrovskí fanúšikovia značky Xiaomi sme cítili, že na Slovensku nie je žiadny kvalitný portál venujúci sa výhradne tejto značke. Dali sme si za cieľ vytvoriť najväčší komunitný portál okolo čínskeho výrobcu a po roku fungovania môžeme prehlásiť, že sa nám to poradilo. Už pri spúšťaní Xiaomi Planet sme vedeli, že sa nechceme zamerať len na jeden jediný segment a postupne chceme pridať ďalšie weby, ktoré sa budú venovať čínskym vychytávkam a celkovo aj technológiám.

V auguste 2019 sme spustili druhý projekt Deal Planet, ktorý bol na Slovensku toho času jediný svojho druhu. Ide o cenový porovnávač a zároveň najväčší zdroj čínskych kupónov. V apríli roka 2020 sme do portfólia pridali tretí portál China Planet, čo je magazín, ktorý informuje o všemožných čínskych technologických hračkách.

Naše „planétky“, ako v tíme naše weby nazývame, chceme postupne aj naďalej rozširovať, s cieľom vytvoriť najväčšie zázemie pre technologických fanúšikov, nadšencov a geekov. Bude nám cťou, ak sa k nám pridáš a dosiahneme tento cieľ spoločne.

Xiaomi Planet

XiaomiPlanet.sk je najväčší komunitný portál na Slovensku venujúci sa výhradne značke Xiaomi. Informujeme o všetkých novinkách, publikujeme detailné recenzie produktov, tipy a triky, návody či zľavy. Navštevuje nás viac ako 200 tisíc reálnych návštevníkov mesačne, na webe je publikovaných viac ako 1600 článkov a náš Facebook profil presiahol číslo 26 tisíc fanúšikov. V apríli roka 2020 sme spustili aj anglickú verziu webu XiaomiPlanets.com, ktorou cielime na medzinárodný trh.

Deal Planet

DealPlanet.sk je jedinečný cenový porovnávač čínskych e-shopov a zároveň najväčší zdroj kupónov. Vyvinuli sme unikátny systém automatickej aktualizácie cien a kupónov, takže na webe vždy nájdeš aktuálne akcie. Na stránke okrem toho ponúkame aj cenovú históriu produktov, exkluzívne video návody či recenzie produktov od zákazníkov. 

China Planet

ChinaPlanet.sk je internetový magazín venujúci sa všemožným technologickým vychytávkam, ale aj bežným gadgetom pochádzajúcim z Číny. Portál sa venuje okrem iného aj známym čínskym výrobcom technológií, kvalitným recenziám a denne prinášame dávku zliav a kupónov, vďaka ktorým môžeš výrazne ušetriť.

Kto stojí za projektom?

Za projektom „planétok“, teda našich Planet webov, stoja traja technologickí nadšenci, ktorých spája rovnaká vášeň. Vášeň tvoriť niečo, čo má zmysel pre nich ale hlavne ostatných a robiť to najlepšie, ako vedia. Hlavou celého projektu a zakladateľom je Kristián Hrušovský (na fotke vpravo) – 23-ročný chalan, ktorý stál za zrodením webu FonTech.sk, no v roku 2018 tam ukončil pôsobenie a vydal sa vlastnou cestou. V projekte je hlavným zdrojom nápadov, má na starosti celé fungovanie spoločnosti, riadenie redakcie, komunikáciu s partnermi, ale aj so zákazníkmi.

Juraj Török ako spoluzakladateľ (na fotke vľavo) je nemej dôležitou súčasťou projektu. Mal na starosti firemnú administratívu, zastával funkciu technického riaditeľa, kreatívneho grafika, Kristiánove myšlienky pretavoval do reality a staral sa o fungovanie webu DealPlanet.sk. V apríli roku 2020 sa však rozhodol ukončiť pôsobenie v projektoch.

Významným členom tímu je aj Frederik Hrušovský (na fotke v strede), brat Kristiána. Frederik je veľmi kreatívna duša, skúsený a šikovný grafik a okrem úplnej správy sociálnych sietí všetkých našich webov zastáva funkciu šéfredaktora portálu ChinaPlanet.sk. 

Toto sme my - traja chalani, ktorí stoja za Planets webmi. Zľava: Juraj, Frederik a Kristián

Naše tri planéty v číslach

Čo sa nám podarilo dosiahnuť v rokoch 2019 – 2020.

3

Projekty

10

Členov teamu

20K +

Návštev denne

400 +

Darčekov k objednávkam

35K +

Fanúšikov spolu

50 +

Recenzii

História a miľníky

Takto sme začínali.

 • Október 2018
  Začiatok práce na projekte
 • Február 2019
  Spustenie prvého webu - Xiaomi Planet
 • Marec 2019
  Prvých 1000 fanúšikov
 • August 2019
  Spustenie druhého webu - Deal Planet
 • Október 2019
  Stali sme sa najväčším SK/CZ partnerom e-shopu Banggood
 • December 2019
  Návšteva Banggood v Číne
 • Marec 2020
  Redizajn Xiaomi Planet
 • Apríl 2020
  Spustenie tretieho webu - China Planet

Naši partneri