Nákupy z Číny v roku 2021: Nový zákon a o koľko sa tovar predraží?
Všetky články

[Aktualizované] Rok 2021 a nákupy z Číny: Ako to bude fungovať a skutočne sa tovar predraží?

Komentárov (22)
 1. Van der Vasky píše:

  tato europska zberba.
  nie ze by zjednodusily colny sadzobnik na max dve sadzby ciel, ale oni musia len na to spravit novy predrazeny IT system.
  a nie ze by zrusili celu DPH, kde sa robia same podvody a potom placu, kolko miliard stratila unia len na tejto dani …

 2. Jerry19 píše:

  Nie 3,6€ poplatok, ale uz po novom 9€ nova sluzba… Posta vas zastupi v elektronickom colnom konani za 9€ a 3 tyzdne zdrzia balik na colnici… To co predtym bolo automaticky za 3 dni za 3,6€ je teraz s vyplnenim dalsieho papiera splnomocnenia trva to 3 tyzdne a stoji to 9€ nie 3,6€… https://www.posta.sk/subory/40279/2020_06_26_ts_slovenska-posta-ponuka-novu-sluzbu-pre-colne-konanie_final.pdf

 3. Rafael Szabo píše:

  Čínski výrobcovia predávajú svoje výrobky priamo z výroby cez Internet. Toto sa nepáči obchodným reťazcom, ktoré takto prichádzajú o svoje zisky. Novými opatreniami EU prinúti kupujúcich nakupovať cez obchodnú sieť. Toto je lobovanie a nie férová Hospodárska súťaž.

 4. Augustin píše:

  SPINAVOST NAJVACSIEHO ZRNA!!!Tak potom nech mi daju 2 rocnu zaruku na vyrobok,ked si pytaju dane, chudobnych idu ojebavat, co ich do toho co si ja kupim, pokial to niesu zbrane,drogy, biele maso, nech sa do toho neseru …

 5. Radoslav píše:

  UŽ je načase poslať tú posranú EU do prdele aj s tými nikým nevolenými byrokratickými špinami, ktoré reálne vládnu. Celé korona divadielko niečo stojí tak si to musia vybrať od ľudí aby mali na svoje dementné lockdowny ( toto je len prvý predvoj pred novými daňami ). Je mi to veľmi ľúto, lebo som začal čoraz viac vecí z Číny kupovať. Tiež dúfam, že projekt xiaomiplanet nebude kvôli tomu ohrozený, držme si palce navzájom.

 6. Tom píše:

  Ako to bude s balíkmi, ked napr cez ebay kupim 200e notebok v drazbe za 30e napr..
  Alebo ak mi niekto posle z usa tovar nejaku elektroniku ako darcek?

  1. Redakcia píše:

   Pre tovar nad 22 € sa nič nemení, zmena nastáva pri tovare do 22 €, ktorý bol doteraz od DPH aj cla oslobodený. Drahší tovar sa bude predávať tak ako doteraz. Darčeky na colniciach už nijako neprechádzajú, aj keď vám to niekto pošle naozaj ako darček, musíte vydokladovať reálnu cenu tovaru v balíku a zaplatiť DPH, poprípade clo, ak sa na tovar vzťahuje.

 7. Beee píše:

  Nie je pravda, že elektronika je oslobodená od cla. Práve naopak. Clo pre elektroniku nad 150€ je 11%

  1. Redakcia píše:

   Elektronika je oslobodená od cla od roku 2015, kedy EÚ prijala nový zákon. Nepodarilo sa nám dohľadať nič nové, že by prebehla nejaká zmena. Máte k tomu nejaký zdroj? Možno sa mýlime.

 8. Robo píše:

  V colnom sadzobníku žiadna „elektronika“ nie je. Je to všetko rozdelené na milión položiek. Nechce sa mi to hľadať konkrétne, ale napríklad led diody sú bez cla, ale led svietidlá majú clo 3,7% (led pásy sú zaradené ešte niekde inde). Sadzobník má „100 rokov“ a namiesto toho aby sa vydal nový tak sa len dopĺňa a už sa z toho nevyzná nikto. Plus určité clá sa môžu meniť zo dňa na deň.

 9. Michal píše:

  Trošku odbočím od témy, môžem sa opýtať prečo ste zrušili facebookovu stránku xiaomiplanet.sk a do ostatných fan skupín (okrem dealplanet, chinaplanet) už nepribúdajú žiadne zľavové kupóny ako to bývalo pravidelne?
  Ďakujem.

  1. Redakcia píše:

   My by sme vlastnú Facebook stránku určite nerušili. 🙂 Bohužiaľ, zrušil nám ju Facebook a bohužiaľ je nenávratne preč. Nemáme prístup ani k našej skupine Xiaomi Friends. Preto zdieľame články na ostatných stránkach, ktoré máme k dispozícii. Založili sme aj novú skupinu, môžete sa pridať https://www.facebook.com/groups/xiaomiplanet.

   Xiaomi začalo rušiť všetky stránky, ktoré bez povolenia používajú značku Xiaomi v názve. Je to nepochopiteľný krok od Xiaomi, pretože napríklad v našom prípade im robíme v podstate službu, informujeme o ich novinkách, tvoríme komunitu okolo značky, radíme ľuďom s problémami s ich produktami… takýto prístup sme zatiaľ nevideli u žiadnej inej značky, Apple, Samsung, Huawei, všetci majú neoficiálne komunitné weby a fungujú dlhé roky, aj na svetovej báze.

 10. Beee píše:

  https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/oslobodenie-od-cla-dph-a-spd

  Žiadna zmienka o nejakej zmene v 2015. Stav nezmenený min. od 2009. Od cla oslobodený tovar do 150€.

  1. Redakcia píše:

   Dajú sa dohľadať viaceré články z 2015, že clo na elektroniku skončilo. https://dennik.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy/572723-lacnejsie-telefony-i-notebooky-cinske-clo-konci. Z Číny nakupujeme cez 5 rokov a doteraz sme clo na telefóny ani inú elektroniku nikdy neplatili.

 11. Beee píše:

  Teraz som pozeral históriu komunikácie s colnicou a v marci 2017 mi bolo normálne výrubené clo a DPH na telefón.

  1. Redakcia píše:

   Zaujímavé, nám nedávno preclievali hodinky Amazfit X v hodnote 200 €, zaplatili sme 20% DPH a poplatok 9 € za colné konanie. Nič viac.

 12. Kristína píše:

  Dobrý deň, prosím vás, ako je to v prípade ak tovar neprekročí výšku 22€, ale poštovné je 5€?platim v tomto prípade DPH? Ďakujem

  1. Redakcia píše:

   Dobrý deň, áno, dôležitá je výsledná suma aj s poštovným. Všetko nad 22 € vrátane poštovného už podlieha colnej kontrole.

 13. VOLT píše:

  Ak si objednám v jednej zásielke X rôznych tovarov / z toho istého obchodu odoslané v jednom balíku/ budem platiť len 1 x 9 Euro za balík + DPH alebo za každú položku v balíku osobitne ?
  Inak noša pošta si pekne privyrobí, bude aj na zlaté padáky ako v minulosti.

  Čo sa stane v prípade, ak sa nebudem chcieť dať zastupovať Slov. poštou ? Bude možnosť vyhnúť sa poplatku 9 Euro samozastupovaním ?

  Niekedy mi prišli zásielky aj do dvoch týždňov po objednaní ale súčasnosti sa to už blíži ku trom mesiacom, zdá sa mi, že zásielky stoja aj mesiac kdesi na SK. Čiže ako tak je bezpečné nakupovať len do konca marca 2021. Potom už len veci , ktoré by tak, či tak išli cez colné konanie.
  A ešte je tu možnosť kupovať v EU skladoch ale iba obmedzený sortiment + zle sa to vyhľadáva. Veľké e-shopy by mohli vytvoriť takýto filter.

  1. Redakcia píše:

   Dobrý deň, ak bude viacero položiek v jednom balíku, nebudete platiť zvlášť za každú položku, ale len raz za celý balík. No aj pri objednávke viacerých tovarov od jedného predajcu sa stáva, že predajca to odošle vo viacerých balíkoch, niektorí predajcovia majú sklady v rôznych mestách a tovar nemusia mať v rovnakom sklade.

 14. Ľuboslav píše:

  Ahojte, ak kúpim čínsky tovar z europského skladu napr. v hodnote 1000 e, tak je tam písané, že všetky poplatky platí dovozca /je to už preclené, zaplatená daň/ príde mi už zásielka domov bez oplatkov, alebo ako to je? Vie niekto prosím?

  1. Redakcia píše:

   Dobrý deň, z EÚ skladu sa neplatia žiadne dodatočné poplatky, balík už musí byť preclený a na doručenie v rámci EÚ sa už nevzťahuje colné konanie. Čo konkrétne máte záujem objednať? Môžete nám napísať aj na chat na našu FB stránku. https://www.facebook.com/dealplanet.sk

Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Políčka so symbolom (*) sú povinné.

Domov

Zľavy

Recenzie

China Planet