Návod: Ako opraviť „LDS sensor error“ na vysávači Xiaomi Roborock S50 - Xiaomi Planet
Návody

Návod: Ako opraviť „LDS sensor error“ na vysávači Xiaomi Roborock S50

Komentárov (17)
 1. TyphoonX píše:

  U mňa sa tento problém vyskytol včera. Šiel som vysávač „odprezentovať“ mame ku nej domov (chce si kúpiť a chcela ho doma otestovať) a po prenose som ho nevedel rozbehnúť. Roztočili sa kefy, potom sa ozýval iný zvuk ako zvyčajne a po troch pokusoch vysávač vyhlásil chybu uvedenú na obrázku hore (Laser sensor error). Vysávač som vypol a zapol a nič, stále rovnaká porucha. Spravil som presne to, čo je aj hore na obrázku v odporúčaní pod chybou v aplikácii a síce, že som motorček ručne pretočil, žiadne rozoberanie ani nič. Vysávač som vypol a zapol a šľape akoby nič. Možno tým prenášaním v aute sa niečo zakuslo, neviem. Teda odporúčam najskôr vyskúšať toto.
  Inak super článok, len tak ďalej

 2. Roborock fixed píše:

  Had a Roborock S5 for 18 months, and today it gave the Error 1 – LDS sensor error as reported – followed the youtube advice, removed the LDS unit, applied 9V direct to the motor using two wires, the motor then spun freely under power. Replaced the LDS, then powered up the robotic cleaner – now working perfectly, Thanks for the advice, My only question is, „Why did the motor stop responding, and why does applying 9V DC directly to the motor „fix“ the problem?

 3. BUCO píše:

  Mne vyhodilo rovnakú chybu Error 1 LDS senzor, vymenil som ho celý, vyčistil celý vysávač, LDS senzor sa točí ale vysávač aj tak nefunguje a nechce sa pohnúť. Hlási mi stále chybu zo senzorom aj keď je vymenený. V čom môže byť ešte problém ?

 4. Jamal Kader píše:

  My Rororock S5 reports the same LDS error but the engine and the Laser head rotate normally. What could it be? Buying the whole head costs $ 100 and the problem may not resolve.

 5. Josef Ferda píše:

  Dnes ten samý problém, demontováno, připojena baterie 9V a motorek se rozchodil, vysavač zase funguje…

 6. Yes píše:

  Followed the above directions, motor worked on battery. Put back together and it worked perfect! Thank you so much for this great how to!

 7. LKRU píše:

  Great, you helped me a lot. Thanks!

 8. Michal píše:

  Ten isty problem aj u mna. Motor vybraty pretoceny baterkou siel asi raz, nedokoncil. Problem spat. No pokym cakam na zasielku z ciny, tak vysla aktualizacia FW. Omylom som ho spustil hlasovym prikazom par dni po aktualizacii a znova ide. Dokocil uz 3x 🙂 Podozrievam, ze posledna aktualizacia FW ten problem s motorom riesi, ale nenasiel som o tom nic.

 9. stefan píše:

  This method works fine but just for a short time !!! The problem may be caused by motor malfunction. In my case it was necessary only to plug off and plug in the sensor, which means the main board has stored an error and keeps it until you exchange the whole Laser module. I heard also something about electronic safe fuse on the main board which can get stuck.

 10. Artur píše:

  Cześć wszystko. Udało mi się naprawić robota dzięki poradom wyżej. Zamiast kabla i baterii 9v zastosowałem zwykły kabel USB, który przeciąłem i podpiąłem czerwony i czarny do styków.
  Robót działa oby długo.

 11. Juraj píše:

  My sme kupili vysavac , avsak pri prvom parovani kde vsetko prebehlo hladko vzdy vyhodi v nofikaciach 2x internal error… Skusali sme restartovat asi 20 krat a stale to iste dookola… Chybny kus? Ci ?

 12. Martin píše:

  Opraveno podle navodu. Diky

 13. Emma píše:

  Dobrý den, děkuji, opraveno podle návodu a zatím funguje.

 14. Veronika píše:

  Pomohlo, děkuji moc!

 15. Mi Ne píše:

  Thank you! IT was so easy to solve the issue.

 16. Fega píše:

  Ako ste stiahli z rotora starého motorčeka tu oranžovú kladku? Nový motorček prišiel len z prázdnym rotorom, ale tá kladka nejde stiahnuť, ako by tam bola nalepená lebo zalisovaná….

 17. chris2021 píše:

  I have a Roborock S7, and I had a similar issue, but it turned out to be debris (cat sand) between the LIDAR housing and the motor assembly. A quick disassembly and cleaning fixed it! For other folks, be sure to use a high power flashlight to look for debris. These instructions were super useful even on the newer model. Thank you!

Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Políčka so symbolom (*) sú povinné.

Domov

Zľavy

Recenzie

China Planet