Nový cenovo dostupný smartfón Redmi 8 sa stal terčom mnohých diskusií aj vďaka použitému procesoru, ktorým je Qualcomm Snapdragon 439. Ten je okrem iného, papierovo slabší ako minuloročný Snapdragon 632 v predchodcovi s názvom Redmi 7.
Prečo sa výrobca rozhodol pre takýto krok zdôvodnil riaditeľ značky Redmi, Lu Weibing, na sociálnej sieti Weibo.
Dôležité funkcie boli zachované
V danom príspevku na sociálnej sieti bolo spomenuté, že pred uvedením modelu Redmi 8 bol k dispozícii dotazník, ktorý mal za úlohu zozbierať spätnú väzbu a určiť primárne zameranie nového smartfónu.
Výsledok prieskumu ukázal, že prvé priečky obsadila výdrž na batériu, plynulý a rýchly používateľský zážitok a tiež kvalitné spracovanie zariadenia. Práve na tieto faktory sa výrobca zameral primárne.
Reálne predstavenie modelu Redmi 8 (a tiež Redmi 8A) teda ukázalo až 5000 mAh batériu („standby time” až 31 dní), konektor USB typu C či rýchle 18W nabíjanie, ktoré nabije smartfón už za dve hodiny.
Pre zrýchlenie zariadenia bola odstránená verzia s 2 GB RAM, pribudlo Mi Turbo 2.0 a vylepšené bolo aj čistenie pamäte. Podľa slov výrobcu simulácia ukázala spomalenie smartfónu po 24 mesiacoch na úrovni len 35%.
Použitý procesor je kritizovaný
Po stránke procesoru, Redmi tvrdí, že použitie modelu Snapdragon 439 (Redmi 8 a 8A) je v súčasnosti výkonom na podobnej úrovni ako veľmi populárny procesor Snapdragon 625, ktorý bol minulý rok použitý v Redmi 6 Pro.
Príspevok je doplnený aj o AnTuTu benchmark testy, ktoré danú skutočnosť dokazujú. Lu Weibing vysvetľuje, že nový procesor rady 400 je veľmi efektívny najmä vďaka 12 nm výrobnému procesoru a doplneniu technológie Mi Turbo.
Pre používateľov, ktorí sú znepokojení výkonom nového zariadenia, je tu takisto riešenie. V princípe viceprezident spoločnosti odporúča z pohľadu čistého výkonu zvoliť model Redmi 7 alebo Redmi Note 8 s procesorom Snapdragon 632, resp. Snapdragon 665, a z pohľadu lepšej výdrže na jedno nabitie zvoliť následne model Redmi 8, resp. Redmi 8A s procesorom Snapdragon 439.